ROCKESTRA – SWEETEST TABOO

Датум:

7 декември, 2023

Време:

20:00

Локација:

Народен Театар Битола

SWEETEST TABOO

Под наслов SWEETEST TABOO, на театарската сцена свое деби ќе има ROCKESTRA – еден голем бенд составен од познати битолски музичари.
Овој специјален настан е посветен на безвременските хитови на легендарната британска поп ѕвезда Sade.
Подгответе се за незаборавна вечер на романтика и добра музика со ROCKESTRA кој ќе се претстави со нивниот прв концерт на кој ќе гостуваат познати женски вокали.
*Билети по цена од 300 денари можат да се набават на билетарата на Народниот театар секој ден од 18:00 – 20:00 часот.

 

Локација:

Вкупно места: 400
  • Народен Театар Битола
  • Широк Сокак бр.60
  • Битола
  • Битола
  • 7000
  • Македонија

Event Schedule Details

  • 7 декември, 2023 20:00   -   22:00
Споделете
ДОДАЈТЕ ВО ВАШИОТ КАЛЕНДАР